Niedawno ukazała się książka  “Knowledge Management Matters: Words of Wisdom from Leading Practitioners”. Książka została napisana przez grupę praktyków Zarządzania Wiedzą. Wśród nich jest Stephanie Barnes. Stephanie – konsultant Zarządzania Wiedzą i malarka w jednej osobie dzieli się z nami swoim doświadczeniem, swoja wrażliwością i swoim mądrym spojrzeniem na kreatywność i innowacyjność z perspektywy Zarządzania Wiedzą. Zacytuję fragment:

Kreatywność jest o tym, jak robić rzeczy inaczej, jak szukać alternatyw, jak mieć otwarty umysł, zadawać pytania, mieć nowe doświadczenia, ciągle się uczyć. Jest o tym, jak łączyć pozornie niepowiązane koncepcje po to, aby rozwiązać problem albo odpowiedzieć na pytanie. Kreatywność możemy wprowadzać do naszej pracy na wiele małych sposobów – zadawać pytania, podważać założenia na spotkaniu, albo po prostu, kiedy jemy lunch z kimś nowym, dowiadywać się jakie są jego doświadczenia. Zarządzanie Wiedzą, krytyczne myślenie, kreatywność i innowacyjność wydają się być zupełnie różnymi dyscyplinami i ideami, ale w rzeczywistości wzbogacają się nawzajem i pomagają znaleźć odpowiedź na pytanie:
„A co, jeśli to nie jest prawdą?

W rozdziale „Creativity and Innovation” Stephanie pokazuje, w jaki sposób te cztery wymienione obszary krzyżują się i pozwalają spojrzeć na rzeczy inaczej.
Warto przeczytać.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *